Jak wybrać „porządną” torbę podróżną?
Data publikacji 24 listopada 2021Każdy z nas chciałby otaczać się przedmiotami trwałymi, solidnymi, ale jednocześnie pięknymi i funkcjonalnymi. Nie zawsze jest to możliwe, ale tam, gdzie pojawia się taka szansa, nie można jej zmarnować. Czy męskie torby podróżne należą do grona takich właśnie akcesoriów? A jeśli tak, to które i dlaczego? I w końcu co rozumiemy przez przymiotnik „porządna”? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania razem z ADAMEM BARONEM.
Męskie torby podróżne – na wyjazdy małe i duże
Podróżowanie niejedno ma imię. Czasem trzeba „wyskoczyć” na krótką delegację, a czasami na kilkudniowy wyjazd. Od czasu naszej nieobecności zależy wiele elementów związanych z przygotowaniami. Teoretycznie nie inaczej jest z torbą. Czy faktycznie inna będzie niezbędna na dłuższy wyjazd, a inna na bardzo krótki wypad? Jak się okazuje – niekoniecznie. ADAM BARON udowadnia, że odpowiednio dobrane rozwiązania mogą być na tyle uniwersalne, by pogodzić funkcjonalność z designem i dać użyteczność w wielu różnych sytuacjach.
Doskonałym przykładem są tutaj męskie torby podróżne z kolekcji Nonconformist i Verity. Już na pierwszy rzut oka widać, że spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Naprawdę spora pakowność idzie w parze z elegancją, przez którą można wyrazić siebie i swój mocny charakter. Dodatkowo kilka wersji kolorystycznych pozwala zestawić je z różnymi elementami ubioru, co potęguje ich uniwersalność.
Jednak skórzane męskie torby podróżne od ADAMA BARONA to także konkretne funkcjonalności, bardzo przydatne w podróży. Obie kolekcje posiadają dodatkowy, dopinany pasek na ramię, co pozwala je nosić dokładnie tak, jak chcemy, a dodatkowo czyni je bardziej unisexowymi. Wodoodporna podszewka jest bardzo praktycznym dodatkiem, podobnie jak przewidziana w modelu Verity dodatkowa komora na obuwie. To torby idealne na weekendowy wypad, które nie tracą nic z wyjątkowego designu.
Dobre wykonanie, czyli o „porządności” słów kilka
Zaczęliśmy ten tekst pisząc o tym, że torba powinna być „porządna”, więc zakończmy go krótkimi rozważaniami na ten temat. Co ten ogólny termin może oznaczać? Bardzo wiele i trudno nie odnieść wrażenia, że każdy może interpretować go na swój własny sposób. Wydaje się jednak, że najbliżej ideału będzie definicja mówiąca o tym, że taki produkt spełnia w wysokim stopniu szerokie spektrum wymagań. Czy na przykład wspomniane męskie torby podróżne ADAMA BARONA można tak scharakteryzować?
O funkcjonalności i wyglądzie już pisaliśmy, ale co na przykład z trwałością? Tu również nie można nic zarzucić tym rzemieślniczym wyrobom. Tworzone są ręcznie, z wysokiej jakości włoskich skór bydlęcych. Efekt? Prędzej znudzą się, niż zepsują! Opinie użytkowników są jednoznaczne – to torby na lata, nawet na dziesięciolecia. Z czasem co najwyżej pokryją się delikatnie patyną i szlachetnymi przetarciami, które absolutnie nie wpływają na komfort ich użytkowania. Czy taka torba jest „porządna”? To pytanie raczej retoryczne.